Przetarg na zakup i dostawę kompresów bawełnianych i włókninowych dla szpitala ZOZ MSWiA na okres 24 miesięcy.
- Termin składania ofert: 29-05-2009 r. do godz. 900
- Termin otwarcia ofert: 29-05-2009 r. godz. 915
Zamawiający przesuwa termin składania ofert na 2-06-2009 do godz.900
Kielce,2009.06.02
ZP-23/431/09/67 OGŁOSZENIE Wyniku Przetargu na: Zakup i dostawę kompresów bawełnianych i włókninowych dla Szpitala ZOZ MSWiA w Kielcach na okres 24 miesięcy Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach informuje, że w przetargu nieograniczonym poniżej równowartości 133.000 euro, wybrana została następująca firma:
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych 87-100 Toruń ul. Żółkiewskiego 20/26
Cena oferty 26 364,80 zł
Oferta uzyskała 300 punktów W przetargu nieograniczonym brała udział jedna Firma Dyrekcja Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kielcach zaprasza do podpisania umowy w dniu 4.06.2009, ewentualnie za zgodą Wykonawcy prześle egzemplarze umów pocztą. Bardzo dziękujemy za udział w przetargu.
Informacja! ZOZ MSWiA w Kielcach uprzejmie informuje oferentów zainteresowanych przetargiem na zakup i dostawę kompresów włókninowych, że dokonano poprawienia omyłki rachunkowej w formularzu oferty dot. poz. 1. było 5 000,00 opakowań a powinno być 10 000,00 opakowań. tak jak w zał. nr 5.
Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawę kompresów bawełnianych i włókninowych dla szpitala ZOZ MSWiA na okres 24 miesięcy.
Pytanie dotyczące sposobu liczenia ceny ( wartości oferty)-Prosimy o sprecyzowanie, jaki sposób Zamawiający przyjmie jako prawidłowy: czy wartość brutto należy wyliczyć mnożąc cenę jednostkową brutto przez ilość, czy też zgodnie z & 8 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług(Dz.U.05.95.798),zgodnie ze wzorem : Cena jedn .netto x ilość = wartość netto + podatek VAT = wartość brutto ? Odpowiedź: Zamawiający wymaga prawidłowego wyliczenia wartości oferty. Kompetencje co do sposobu liczenia leżą po stronie profesjonalnych Wykonawców. Dotyczące przedmiotu zamówienia : Poz.1-7 W związku z obowiązującą ustawą z dnia 20-04-2004 o wyrobach medycznych oraz Rozp. W sprawie klasyfikacji wyrobów ..,zwracamy się z pytaniem ,czy kompresy gazowe oraz włókninowe będą stosowane na bloku operacyjnym w zabiegach chirurgicznych jako wyrób inwazyjny? Czy w związku z tym Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia w tych pozycjach stanowiły wyroby medyczne klasy II a reguła 7 (zgodnie z § 4 pkt.2 lit. c ww rozporządzenia- chirurgiczne inwazyjne wyroby medyczne przeznaczone do krótkotrwałego użytku zalicza się do klasy IIa reguła 7) Odpowiedź:Zgodnie ze SIWZ. W/w kompresy będą miały zastosowanie w różnych procedurach medycznych. Poz. 1-6 Czy zamawiający wymaga zaoferowania kompresów sterylizowanych parą wodną w nadciśnieniu ze względu na większe bezpieczeństwo użycia wyrobów sterylizowanych tą metodą? Nie rekomenduje się sterylizacji w tlenku etylenu materiałów porowatych ( np. bawełna, tkaniny , gaza), gdyż istnieje ryzyko pozostania resztek etylenu w materiale nawet po procesie degazacji . Użycie materiału z zalegającymi resztkami tlenku etylenu powoduje powstanie miejscowych martwic , ponieważ bójcze działanie tlenku etylenu polega na alkilacji białek. Poza tym w żle wysuszonym materiale po sterylizacji tlenkiem etylenu może powstawać glikol etylenowy o działaniu wysoce toksycznym a nawet letalnym. Preferowanie sterylizacji parą wodną jest zgodne z wytycznymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2.10.2006 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania (Dz.U.06.194.1436) Aneks 1 pt. Wytwarzanie sterylnych produktów leczniczych, gdzie zapisano a) sterylizacja tlenkiem etylenu powinna być zastosowana tylko wówczas, gdy inne metody nie są możliwe do zastosowania(pkt.76), b) b) z metod obecnie dostępnych preferowana jest sterylizacja parą (pkt.82) Odpowiedź: Tak-zgodnie z wytycznymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2.10.2006 w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania(Dz.U.06.194.1436) Poz.1-4 Czy zamawiający wymaga zaoferowania kompresów z podwijanymi brzegami, aby zwiększyć bezpieczeństwo oferowanych wyrobów poprzez eliminację lużnych nitek? Odpowiedź: Tak- Zgodnie ze SIWZ ( zał.5)
|